5Gün 4Gece

10 Şehir

13:00

Otobüs

Var

Genel Tur

Gap Mezopotamya Turu

Adıyaman, Ankara, Diyarbakır, Düzce, Gaziantep, İstanbul, Kocaeli, Mardin, Sakarya, Şanlıurfa

İtravelmedya ile GAP Turları’nda binlerce yıllık tarihi, lokal lezzetleri, el işi sanatını, bölgenin kültürünü, yaşayışını derinlemesine inceliyoruz. Gap Turları İtravelmedya ile en özel ve en güzel gezilerinizden biri olarak, hafızalarınızdan asla silinmeyecek, sevdiklerinize anlatıp, tatlı bir tebessümle anacağınız mutlu anılara dönüşecek!


Misafirlerimizi belirlenen kalkış noktalarından aldıktan sonra ikramlarımız eşliğinde Güneydoğu Anadolu Turumuza başlıyoruz.

Araç Kalkış Yerleri & Saatleri

14:00 İncirli Dilek Pastahanesi Önü
14:30 Mecidiyeköy İETT Durakları
15:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi
15:20 Kartal Köprüsü Ankara Yönü
15:25 Pendik Köprüsü Ankara Yönü
15:40 Çayırova Mc Donald's
16.00 Gebze Center Önü
16:40 İzmit Halkevi
21:00 Ankara Armada AVM

Akşam Yemeği Yol üstü tesiste alınmaktadır.

Sabah saatlerinde varacağımız Gaziantep'te Kahvaltı için kısa bir mola vererek yolculuğumuza devam ediyoruz. Kahvaltı ekstra ücretli, isteğe bağlıdır. Yemek molamızın ardından Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesi ile gezimize tam anlamıyla başlıyoruz. Müzeden ayrılarak, yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen Türkiye’de günümüze kadar ayakta kalan nadir yapılardan olan Gaziantep Kalesini (Panoramik) görüyoruz. Gaziantep Zeytinhan, Eskihan ve Bakırcılar çarşısını gezerek bölgenin en çarpıcı özelliği olan Çarşıları, İmam Çağdaş vb. baklavacılar önünde vereceğimiz serbest zaman sonrasında öğle saatlerinde Atatürk Barajı’nın yapımı sonrasında bir kısmı sular altında kalan Şanlıurfa-Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimiz için -öğlen yemeğimiz ekstra ücretli, isteğe bağlıdır.- Halfeti’de Göl Kenarında kısa bir mola verdikten sonra Batık Şehir olarak adlandırılan 1 saat sürecek olan Halfeti Tekne turumuza çıkıyoruz. Tekne turumuz ekstra ücreti, isteğe bağlıdır.- Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğimiz Savaşan Köyünü gördükten de sonra tekrar Halfeti’ye varıyoruz. Bu güzel tekne turumuzdan sonra Şanlıurfa'ya geçiyoruz. Urfa Kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi’ne giriş yapıyoruz. -Sıra gecesi ekstra ücretlidir, isteğe bağlıdır. İlk günki akşam yemeği katılan misafirlerimizle beraber sıra gecesinde yenilecektir.- Sıra Gecesi’nin ardından Otelimize varıyoruz.

Şanlıurfa AKGÖL Hotel vb. Otel Detaylarını Görüntüle

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrasında, sabahın erken saatlerinde Balıklı Göle geçiyoruz. Balıklı Göl; rivayetlere göre, Hz. İbrahim ateşe atıldıktan sonra, Nemrut'un kızı Zeliha da Hz. İbrahim'i çok sevdiğinden ve ona inandığından ateşe atılmasına dayanamaz, o da kendisini ateşe atar. Zeliha'nın düştüğü yer de bir göle dönüşür. Rivayete göre Hz. İbrahim ateşe atıldıktan sonra, bir mucize gerçekleşir ve etraf güllük gülistanlık olur. Bu mucizenin gerçekleştiği mekânın Balıklıgöl ve çevresi olduğuna inanılır. Zeliha Gölü, Hz İbrahim Makamından ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panoramik Urfa Kalesi, Tarihi Çarşılardan olan Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar Çarşısını geziyoruz. Ardından Eşkıya filminden anımsayabileceğiniz Gümrük Han’da küçük bir çay molası veriyoruz. Çay molasının ardından Şanlıurfa'nın en popüler ilçesi olan Harran ile gezimize devam ediyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehrinin ortasında 22 m yükseklikte var olan Harran Höyüğü, İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Ardından Şanlıurfa'nın kenarından Göbekli Tepe’ye hareket ediyoruz. Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyoruz. Ardından Mardin'e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde öğlen yemeği için kısa bir mola veriyoruz. -Öğlen yemeği ekstra ücretli, isteğe bağlıdır.- Öğlen yemeğimizi yedikten sonra, Mardin gezimize 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesi ile başlıyoruz. Ardından bütün dünyadaki Süryani Halkının merkezi konumunda bulunan Dayrul Zafaran Manastırı, Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryanilerin Patriklik Merkezi Görevini Üstlenen Manastır hakkında edineceğimiz bilgiler bizi oraya hayran bırakacaktır. Mardin çarşılarından yolumuza devam edip Mardin’in en önemli tarihi yapılarından, içerisinde Hz. Muhammedin sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Camiyi geziyoruz. Ardından birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını da gördükten sonra otobüsümüz ile buluşup Mardin yada Midyat’taki otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Mardin - Midyat Şehir Otelleri Otel Detaylarını Görüntüle

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrasında, Gezimize Sıla, Adını Kalbime Yazdım ve Hercai Dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evini gezerek devam ediyoruz. Tarihi Midyat Evlerinin arasından yürüyerek güzel vakitler geçiriyoruz. Midyat’ın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan Gümüş ve Telkâri ürünlerinden satın alabileceğiniz çarşıda serbest zaman . Dicle Köprüsü, Silvan Köprüsü ve Mervani Köprüsü olarak dört ayrı isimle bilinen ihtişamlı köprü yanında Dicle’nin kıyısında çay molası verdikten sonra Mardin Kapı’dan Diyarbakır’a giriş yapıyoruz. (ekstra ücretli olan öğle yemeğimizi almak için kısa bi mola veriyoruz.) Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan ve şu anda restorasyonu devam etmekte olan V.Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camiini geziyoruz otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Diyarbakır Şehir Otelleri Otel Detaylarını Görüntüle

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrasında, gezimize Diyarbakır surları ve Keçi Burçları, sonra aracımızla buluşarak ilk durağımız Diyarbakır 10 gözlü köprü olacaktır. Ziyaret ettikten sonra İstanbul'a dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle bizi yalnız bırakmayan misafirlerimize veda ediyoruz.

Bu Gece Hotel Konaklaması Yoktur Otel Detaylarını Görüntüle
 • Gidiş - Dönüş Ulaşım
 • 3 Gece Otel Konaklaması
 • 3 Sabah Kahvaltısı
 • 2 Akşam Yemeği
 • Seyahat Sigortası
 • Rehberlik Hizmeti
 • Araç İçi İkramlar
 • İlk Sabah Kahvaltısı
 • Öğle Yemekleri
 • İlk Akşam Yemeği
 • Şanlıurfa Sıra gecesi -ilk akşam yemeği içinde-
 • Halfeti Tekne Turu
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Yetişkin 2
Çocuk 0
TUR TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
TUR TİPİ
TUR DURUMU
TOPLAM FİYAT
Hareket Saati : 13:00 -
Hareket Saati : 13:15 -
Hareket Saati : 14:30 -
Hareket Saati : 15:00 -
Garanti Bankası Karşısı
Hareket Saati : 15:10 -
Hareket Saati : 15:20 -
Hareket Saati : 15:30 -
Hareket Saati : 15:40 -
Hareket Saati : 16:00 -
Hareket Saati : 16:40 -
Hareket Saati : 17:25 -
Hareket Saati : 21:30 -

Tur Yorumları

Düzenlenmemiş ve Bağımsız Misafir Yorumları

Kapadokya Aşk Vadisi Peri Bacaları Yeraltı Şehri Turu 1 Gece Konaklama

26 Düzenlenmemiş ve Bağımsız Misafir Yorumları

Güvenilir Müşteri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur ut neque risus. Curabitur vel auctor diam. Integer mattis dictum commodo. Donec consectetur, elit vitae laoreet dignissim, diam elit porttitor tortor, et aliquam libero orci id ex. In dictum bibendum leo eu sollicitudin. Suspendisse non porttitor eros

M. ARSLAN

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur ut neque risus. Curabitur vel auctor diam.

M. TEMİZ

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur ut neque risus. Curabitur vel auctor diam. Integer mattis dictum commodo. Donec consectetur, elit vitae laoreet dignissim, diam elit porttitor tortor, et aliquam libero orci id ex. In dictum bibendum leo eu sollicitudin. Suspendisse non porttitor eros